Seksten Sonra Ağlamak Ne Anlama Geliyor?

Seksten Sonra Ağlamak Ne Anlama Geliyor?
Seks sonrası ağlamaya başlamanızın tek nedeni postkoital disfori değildir. Duygusal sorunlar da orgazm olduktan sonra ağlamaya neden olabilir. Kendinize " Seks sonrası ağlamak normal mi? " diye soruyorsanız, cevap EVET'tir. Seks sonrası ağlama sadece normal çiftlerde değil aynı zamanda masöz Fatih escort bayanlarda da görülebilir. Bunu daha açık hale getirmeye yardımcı olmak için, burada seks sonrası ağlamaya neden olabilecek bazı duygusal problemler var;

Kişisel problemler


Bazı insanlar, aslında duygusal olarak dengeli olmadıkları için seksten sonra üzüntü veya boşluk hissi duyarlar. Cinsel ilişkiden sonra kendinizi özellikle güvensiz veya öfkeli hissediyorsanız, bazı içsel psikolojik sorunlardan muzdarip olmanız muhtemeldir. İşiniz sizi strese mi sokuyor? Kendinizden veya vücudunuzdan kopuk mu hissediyorsunuz? Bu durumda, önce sorunlarınızı çözmenizi öneririz. Sorunları belirleyerek ve bunları nasıl düzeltebileceğinizi analiz ederek üzerinde çalışmayı deneyin. Ayrıca size yardımcı olacak bir terapist/psikolog gibi bir uzmana danışmanızı öneririz.

Çift krizi


Seks sonrası ağlamak, partnerinizle olan bağlantınızın kopmasından da kaynaklanıyor olabilir. Belki siz ve partnerinizin sorunları var? İlişkinizde mevcut bir sorun varsa, kendinizi bir duygu serbest bırakma yoluyla kanalize edecek olan acı ve güvensizlik hissetmenize neden olması normaldir. Orgazm sırasında veya seksten sonra ağlarsanız, bilinçaltınız bunu bastırılmış duygular için mükemmel bir serbest bırakma olarak görebilir.

Cinsel travma


Geçmişte kötü bir cinsel deneyim yaşadınız mı? Öyleyse, cinsel ilişkinin kendisi bu kötü deneyimin anısını tetiklediğinde seksten sonra ağlama meydana gelebilir. Geçmişteki deneyimlerinizle ilgili utanç, acı veya korku duyguları nedeniyle seks sonrası ağlıyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda terapiye gitmenizi ve bir psikoloğa danışmanızı öneririz.