Muzun ve Muz Kabuğunun İnsan Sağlığına Yararları

Muzun ve Muz Kabuğunun İnsan Sağlığına Yararları
Potasyum kaynağı olan muz kan dolaşımını hızlandırır. Muz, yalnızca kan dolaşımını uyaran değil, aynı zamanda çeşitli sağlık yararları olan tamamen doğal bir besindir.

Yüksek tansiyon, şeker hastalığı ve hatta kalp krizi geçiren herkes, muzun sağlığa olan faydalarından yararlanabilir. Bu meyvenin Fatih escort bayanlarda kan akışını düzenleme yeteneği ve kardiyovasküler sistem işleyişi üzerindeki diğer etkileri ile, muzların neden birçok insanın diyet planlarına geniş çapta dahil edildiğini görmek kolaydır. Muz ayrıca kan dolaşımındaki insülin seviyelerini ve glikoz seviyelerini azaltarak şeker hastaları için harika bir beslenme sunar. Her gün iki veya üç büyük muz yemeniz önerilir. Muz aynı zamanda bir diyet lifi kaynağı olduğu için vücudunuzun kolonu temizlemesine de yardımcı olur. Bu, bir kişinin daha tok hissetmesini sağlama etkisine sahiptir ve bu da genel olarak daha az gıda tüketimine neden olabilir.

Muz, doğal bir demir ve kalsiyum kaynağıdır; bu nedenle anemik ve osteoporotik hastalar için ek olarak önerilir. Hastalara, bağışıklık seviyelerini de artıran amino asitler sağlayarak kas geliştirmelerine yardımcı olur. Kabızlığın üstesinden gelmeye yardımcı olur ve kalbe iyi gelir. Aynı zamanda, çok yüksek kan pıhtılaşması riski ile birlikte gelen kolesterolün arterlerde birikmesini de önler.

Muz bebekler ve çocuklar için ideal bir besindir çünkü onu iyi sindirebilirler ve besinlerinin çoğunu emebilirler. Bu nedenle, portakal gibi diğer meyve sularında sıklıkla olduğu gibi, muz aldıktan sonra ishalden muzdarip olmayabilirler. Aynı zamanda çocukların görüşünü iyileştirmede faydalıdır ve ayrıca dişleri kaplar, bu nedenle diş fırçalamanın muz oturuşlarına sahip olmak iyi bir uygulama olabilir.

Muz, hücre sağlığı için önemli olan önemli miktarda B6 vitamini içerir. B6 vitamini protein yapmak için kullanılır; oksijen taşınması için hem demiri sentezlerken vücut tarafından da gereklidir. Kırmızı kan hücresi oluşumu ve işlevi için önemlidir ve anemi tedavisinde faydalı olabilir.